➤ Mistrzostwa Polski Juniorów

6 marca we Trzebnicy koło Wrocławia nasi 4 zawodnicy wystartowali w Mistrzostwach Polski Juniorów.
Michał Kowalczyk zdobył złoty medal w kategorii do 66 kg wygrywając 5 walk (w tym 4 przed czasem). Kowal pokazał prawdziwą klasę. Jego zwycięstwo było bezapelacyjne. Wszystkie walki prowadził bardzo spokojnie i bardzo pewnie, konsekwentnie realizując założone plany taktyczne. Można powiedzieć: „Profesor Michał”.
Blisko medalu był Anton Kleinos, który od stycznia reprezentuje nasze barwy. Niestety w walce półfinałowej w kategorii do 60 kg, został zdyskwalifikowany za przypadkowe wykonanie niebezpiecznej techniki i zakończył rywalizację na 5 miejscu. Szkoda, bo złoto było w jego zasięgu. Jednak aby zostać mistrzem, Anton musi popracować nad taktyką. Nie zawsze trzeba atakować, czasami trzeba zmienić styl, poczekać i skontrować, tak jak to zrobił po mistrzowsku Kowal w finale.
Bardzo dobre cztery walki stoczył Mikołaj Strzelczyk, który w kategorii do 66 kg zajął 9 miejsce. Niewiele zabrakło, aby wyeliminował zawodnika rozstawionego z numerem 2. Mikołajowi brakuje obicia i 2-3 kilogramów, żeby w MP powalczyć o medal.
W zawodach wystartował jeszcze Radek Pintara, który w kategorii do 73 kg przegrał 2 walki. Radek fatalnie polosował. Obaj przeciwnicy zajęli później 3 miejsca. W pierwszej walce niedużo zabrakło mu do zwycięstwa. Przeciwnik miał już 2 kary. Wystarczyło postawić przysłowiową kropkę nad i....
Po zawodach został spory niedosyt. Liczyliśmy na 2 złote medale i miejsce 5-7 a skończyło się na 1 złotym medalu i 5 miejscu.