➤ Złoto Ksawerego w Pucharze Europy

Ogromnym sukcesem zakończył się udział naszych dwóch najstarszych zawodników w Pucharze Europy Seniorów, który odbył się 9-10 czerwca 2018 w stolicy Serbii – Belgradzie.
Złoty medal w kategorii do 73 kg wywalczył Ksawery Morka, który wygrał aż 6 pojedynków pokonując trzech zawodników z Serbii, dwóch Węgrów i Szwajcara. Większość walk Ksawery kończył rzutami przed czasem. We wszystkich walkach wyraźnie dominował nad przeciwnikami, konsekwentnie realizując założoną taktykę. Przez całe zawody ani razu nie dał się przewrócić zachowując na tablicy czyste konto. To był jego dzień.
Drugi z naszych zawodników Łukasz Kiełbasiński wywalczył 5 miejsce w kategorii do 66 kg wygrywając 3 i przegrywając 2 walki. Łukaszowi w pierwszej walce odnowiła się kontuzja pleców, której nabawił się podczas Pucharu Polski w Oleśnicy. Pomimo sugestii trenera postanowił walczyć dalej i dotarł do 5 miejsca, co w tej sytuacji można uznać za sukces.
Obaj nasi zawodnicy w kwietniu wrócili do Polski po całorocznym pobycie w Japonii. Widać, że czas spędzony „na wygnaniu” nie został zmarnowany.