Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Rysie na
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ Dwa brązy w Mistrzostwach Polski jun. młodszych
 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych był rozgrywana 5-6 maja w Gorzowie i zakończyła się dla naszego klubu zdobyciem dwóch trzecich i jednego siódmego miejsca. Medale brązowe wywalczyli Kornel Kondzielski w kategorii do 50 kg i Bartosz Borzęcki w kat. 66 kg. Miejsce siódme zdobył Michał Kowalczyk w 60 kg.
Największą niespodzianką był medal Kondziela. Kornel rozpoczął zawody od porażki jednak w repasażach „szedł jak po swoje”. Wygrywał z zawodnikami często stojącymi na wyższym poziomie i z dużo większymi dokonaniami. Jednak dla niego nie miał znaczenia wyższy pas czy nazwisko. Kornel pokazał wszystkim, że wiarą w zwycięstwo i nie poddawaniem się można dokonać rzeczy z pozoru niemożliwych. W momencie gdy upadał już za chwilę się podnosił i dalej nacierał na przeciwnika. Przypominał szarżującego byka który nie przejmując się doznanymi ranami naciera z pochylonym łbem chcąc dorwać swojego oprawcę. Brawo Kornel!!! Twoja postawa może być przykładem dla wszystkich. Regularny trening, nie przejmowanie się niepowodzeniami, konsekwencja w dążeniu do wyznaczonego celu. A przede wszystkim wiara w osiągnięcie sukcesu.
Drugi brązowy medal to zasługa Bartka Borzęckiego, który walczył w kategorii 66 kg. Bebeto miał ogromnie trudne zadanie walcząc z 2 lata starszymi. W jego kategorii miał tylko jednego rówieśnika, a większość to zawodnicy z rocznika 2000. Nie było łatwo, ale Bartek stanął na wysokości zadania. Walka o brązowy medal okazała się najcięższą w życiu. Po ponad 5 minutowej dogrywce Bartek rzucił przeciwnika na ippon. Pokazał to co w judo najważniejsze – charakter. Brawa należą się także jego przeciwnikowi Dawid Reneson z klubu Błękitni Tarnów. Ich walka mogłaby być ozdobą każdych zawodów. Ogromna ilość akcji zarówno w stójce jak i w parterze. Trafił swój na swego.
Siódme miejsce wywalczył w kategorii do 60 kg Michał Kowalczyk. Na pewno jest to wynik, który nie do końca satysfakcjonuje naszego ambitnego zawodnika. Ale taki jest sport. Czasami zabraknie szczęścia. W przypadku Kowala nie można powiedzieć, ze zrobił coś nie tak. Walczył dobrze, jednak tym razem przeciwnicy okazali się lepsi. Podobnie jak Bartek, Kowal także walczył wszystkie walki z zawodnikami starszymi o rok lub dwa.
Na dziewiątym miejscu zakończył udział Maks Salamon walczący w kategorii do 81 kg. Maks podobnie jak Kowal był kandydatem do medalu. Jednak w jego walkach wyraźnie zabrakło zdecydowania i dokończenia ataków. Większość akcji Maks przerywał w trakcie co zemściło się głównie w walce repasażowej. Przeciwnik po niepełnych atakach wykonał 2 kontry i rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść. Szkoda bo po dwóch brązowych medalach w ostatnich Pucharach Polski liczyliśmy i tu na medal.
W finałach Ogólnopolskiej Olimpiady wystartowali jeszcze Maks Janas i Agata Pawłowska, którzy przegrali swoje pierwsze walki i odpadli z turnieju. Obydwoje wyszli do walki bez wiary a ich akcje były łatwe do przewidzenia przez przeciwników. Liczymy, że za rok będzie lepiej tym bardziej, że zarówno Agata jak i Maks są w stanie walczyć o najwyższe laury w Polsce.
Mieliśmy jeszcze jeden miły akcent. W kategorii 70 kg piąte miejsce zdobyła Konstancja Perajska trenująca w naszym klubie, a reprezentująca barwy UKS Narew Łapy

wyniki naszych zawodników
Wyniki ze strony PZJudoWARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: RODO
:: SZKOLENIE
:: ..
:: ..
© 1992-2018 Klub Judo Ryś