Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Turniej Nadziei Olimpijskich w Szczyrku

21 maja 2005 w Szczyrku odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich "Beskidy'2005", w których nasz zawodnik Jarek Szczepaniak zajął 3 miejsce. Jarek spośród ok.60 zawodników reprezentujących nasz kraj jako jedyny wywalczył medal. Turniej w Szczyrku jest oficjalnym turniejem kategorii A, którego współorganizatorem jest Europejska Unia Judo (w seniorach takie turnieje mają nazwę Puchar Świata). W zawodach wystartowały reprezentacje narodowe 26 państw! Tegoroczny Szczyrk był najmocniejszym turniejem Europy. Zdobycie medalu przez Jarka w takich zawodach cieszy i daje nadzieję na początek wspaniałej sportowej kariery. Szczepan (kat.55 kg) wygrał 4 walki w tym 3 przez Ippon. W pierwszej pokonał zawodnika ze Słowacji. Walka była krótka, po pierwszej nie udanej próbie rzutu na te-guruma Jarek przy drugim podejściu dobił partnera do maty i nie było dyskusji czy upadł on na plecy. W drugiej walce spotkał się z zawodnikiem czeskim, z którym wygrał przez yuko. Kolejnym przeciwnikiem był Niemiec, który 2 tygodnie wcześniej zajął 2 miejsce w turnieju w Berlinie. Walka trwała kilkanście sekund. Po wyblokowanym ataku na tomoe-nage Jarek założył skutecznie dźwignię. W walce o wejście do finału Szczepan spotkał się z zawodnikiem z Ukrainy. Przez 3,5 minuty utrzymywał się wynik remisowy. Jarek miał kokę i karę shido. Niestety pod koniec walki Ukrainiec wykonał 2 akcje na wazari i ippon i to on zakwalifikował się do finału. W walce o brązowy medal na przeciwko Jarka stanął zawodnik z Turcji. Szczepan już w pierwszej akcji rzucił przeciwnika na ippon na sumi-gaeshi, zdobywając tym samym brązowy medal.
W turnieju wziął udział jeszcze nasz drugi zawodnik Maciej Łabucki (90 kg). Niestety Maciek zakończył udział po 2 walce. Pierwszą wygrał z zawodnikiem z Chorwacji a drugą przegrał z reprezentantem Ukrainy.