➤ RYSIE NA NAJWYŻSZYM PODIUM

Jak zwykle stawiliśmy się bardzo liczną ekipą, bo z naszego klubu po doświadczenie przyjechało 52 wojowników. Trzy maty wysoka forma i tysiące ipponów doprowadziły do tego, że w rocznikach (2002/2003) w klasyfikacji generalnej zdobyliśmy pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Ukrainy, trzecie przypadło Lemurom. Faworyci nie zawiedli ale trenerzy cieszą się , że mniej doświadczeni zawodnicy z innych grup też zaczynają startować. Pamiętajcie , że początki są ciężkie i trzeba się wiele razy przewrócić zanim się dojdzie do celu. Zwycięzcą będzie każdy ten który się podnosi i idzie dalej. Całkowicie demolowaliśmy kat. do 33 kilogramów. Pierwsze miejsce zdobył Kowalczyk Michał , drugie Grzybko Wiktor , trzecie Janas Maksymilian, wszyscy z naszego klubu. Kowal oprócz ciężkiej walki z Wiktorem stoczył mocny pojedynek w pół finale z Lemurem. W pierwszej minucie Michał rzucił na Wa-zari i do końca ładnie kontrolował walkę, dobrze poruszając się po macie i nie dając złapać uchwytu przeciwnikowi. Słowa uznania należą się także Wiktorowi Grzybko który w ładnym stylu zrewanżował się zawodnikowi z którym przegrał tydzień wcześniej na Małym Warsaw Open. Czas na nasze kobiety i tu w kat. do 36 kilogramów nie miała sobie równych Agata Pontek w finale pokonała Maję Brodowską z naszego klubu. Dziewczyny regularnie spotykają się w finale pokazując ,że 36 kilogramów dziewczyn jest również naszą rysiową kategorią. Na najwyższym podium stanął również Witkowski Kuba. Walka nie przebiegała po jego myśli bo od razu upadł na Wa-zari i trzeba było odrabiać. Dobre rozegranie taktyczne sprawiło ,że przeciwnik dostał trzy kary za pasywność i jak postanowił zaatakować to Kuba skontrował go na ippon zabierając złoto do domu. Dobry pojedynek o brązowy medal stoczył Borzęcki Bartosz. Po nie udanej seoinadze Bartka przeciwnik chciał skontrować i walka przeniosła się do parteru. Tam po ładnej roladzie Bartek złapał w trzymanie i nie dał szansy wyjść rywalowi. Medal Bebeta (Borzęcki Bartek) tym bardziej jest zasłużony ,że walczył z zawodnikami starszymi od siebie o dwa lata. Gratulujemy wszystkim tym którzy wystartowali w zawodach. I dostawiamy puchar do naszej gablotki. W niedzielę pierwsze miejsce w kat do 39 kilogramów zdobył Patynowski Kosma. W finale Kosma pokonał mocnego zawodnika z Ukrainy.

Pierwsze miejsca: Pontek Agata, Kowalczyk Michał, Witkowski Kuba, Patynowski Kosma.
Drugie miejsca: Brodowska Maja, Ołdak Alicja, Grzybko Wiktor, Pawłowska Agata.
Trzecie miejsca: Kotecki Piotr, Borzęcki Bartosz, Salamon Maksymilian, Miernik Bartek, Dąbrowski Oskar.
Piąte miejsca: Domański Maciej, Sanders Sara, Kobryn Piotr, Pastorica Maksime, Mika Mikołaj, Kondzielski Kornel,Zawidzki Jan.