Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Z a p i s y
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Rysie na
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ Funny Judo z Mikołajem - wyniki
 

12 grudnia w naszym klubie odbyły się walki sędziowane w Funny Judo. Impreza miała na celu przygotowanie najmłodszych zawodników do startów w dużych turniejach judo. Walki toczyły się w 6 kategoriach wiekowych. Dziewczynki walczyły w 2 grupach: 2000-2001 oraz 2002-2003. Chłopcy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych: 2000,2001,2002,2003. Kategorie wagowe zostały stworzone dopiero po wadze. Organizatorzy postarali się aby dzieci stoczyły jak najwięcej pojedynków. Większość kategorii została rozegrana systemem grupowym W kategoriach gdzie było więcej niż 10 zawodników był prowadzony system eliminacyjny z pełnym repasażem zapewniający każdemu stoczenie przynajmniej 2 walk. W sumie w całej imprezie wzięło udział 319 dzieci z 28 klubów. Walki toczyły się w 42 kategoriach. Przepisy walki były dostosowane do wieku dzieci i wykluczały techniki typowe dla starszych zawodników, które mogłyby narazić na jakiekolwiek kontuzje. Dowodem na to że przepisy zdały egzamin może być fakt, że pomimo ogromnej ilości (525) odbytych walk lekarz ani razu nie musiał interweniować.
Walki były prowadzone na 6 matach praktycznie bez używania mikrofonów. Dzieci zgromadzone przy matach na których walczyły mogły na monitorach obserwować kolejność walk co pozwalało na wcześniejsze przygotowanie się i założenie odpowiedniej przepaski.
Oczywiście jak przystało na tego typu imprezę atrakcją były nagrody. Każdy z zawodników otrzymał dyplom. Za miejsca 1-3 były śliczne, duże i kolorowe medale oraz bony rabatowe biura turystycznego. Za miejsca 1-5 zawodnicy otrzymali piękne 13 stronicowe kalendarze (ze zdjęciami z zawodów judo). Zwycięzcy otrzymali dodatkowo puchary. Nagrody mogły zadowolić nawet najwybredniejszych.
Walki były sędziowane przez doświadczonych zawodników, którzy byli poprzebierani za mikołajów. Niewątpliwie dla każdego młodego zawodnika Mikołaj jest bardziej przyjazna postacią niż sędzia.
Cała impreza była prowadzona na kilkunastu komputerach pracujących w sieci. Takie nowatorskie rozwiązanie pozwoliło na maksymalne skrócenie czasu zawodów. Impreza była prowadzona według ścisłego harmonogramu. Ważenie, losowanie, walki i dekoracja w każdej kategorii wiekowej trwały ok.4 godzin. Niektórzy uczestnicy opuszczali salę z medalami już nawet po 2 godzinach!!!
Rodzice docenili ogrom pracy włożony przez organizatorów. Najbardziej chwalili krótki czas trwania zawodów, brak męczącego hałasu związanego z zapowiadaniem walk przez mikrofony oraz z atrakcyjnymi medalami.
W przyszłym roku impreza będzie trwała 2 dni. Pierwszego dnia funny judo a drugiego młodzicy i dzieci. Już teraz zapraszamy na 10-11 grudnia 2011.


zdjęcia...
Wyniki
Kluby
Klasyfikacja klubowa

WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: RODO
:: SZKOLENIE
:: ..
:: ..
© 1992-2018 Klub Judo Ryś