➤ Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

16 i 17 października w Luboniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których nasi młodzieżowcy (do lat 23) wywalczyli 2 medale i 3 miejsca punktowane. Można by powiedzieć, że start nie najgorszy aczkolwiek szans medalowych było więcej. A i oczekiwania także były większe.
Nie zawiódł Piotr Kurkiewicz, który w kategorii do 73 kg zdobył złoty medal wygrywając 5 walk. Jego walka z Tomaszem Kowalskim (Wicemistrz Europy Seniorów w 66 kg) był ozdoba turnieju. Kurek zwyciężył pewnie przez 2 waza-ari. W tej samej kategorii liczyliśmy na medal Adama Czyża, który 2 tygodnie wcześniej wywalczył brąz w MP seniorów. Niestety tym razem na drodze do medalu stanęli głównie sędziowie, którzy wyraźnie postanowili że w walce ćwierćfinałowej pomimo miażdżącej przewagi Czyżu nie odniesie zwycięstwa. I tak też się stało. W sumie Adam zajął 7 miejsce wygrywając w 3 walkach. Duży sukces odnieśliśmy w kategorii do 81 kg gdzie Jarek Szczepaniak wywalczył srebrny medal. Miejsca punktowane zdobyli jeszcze Mateusz Rasiński - 7m w 81 kg oraz Maciej Łabucki - 5m w +100 kg.