➤ Sprela Cup i Tropicana Island

6-7 marca nasi zawodnicy wystartowali w międzynarodowym turnieju w Niemczech w miejscowości Spremberg. Opócz emocji związanych ze startem były także inne... noc w aquaparku - Tropicana Island. Było super...

W sobotę walczył tylko Bartosz Borzęcki, który w kategorii U9 (roczniki 2002-2003) zdobył 1 miejsce. "Bebeto" wygrał 4 walki. Rzuty jakimi wygrywał walki docenili organizatorzy i uhonorowali naszego najmłodszego zawodnika statuetką dla najlepszego technika zawodów. Sam Bartek, po zawodach zauważył, że warto było startować we wcześniejszych turniejach ze starszymi, (gdzie toczył trudne często przegrane walki) aby w końcu wygrać turniej w swojej kategorii.
Po pierwszym dniu zawodów pojechaliśmy całą ekipą do aquaparku pod Berlinem. Tropicana Island to park wodny o powierzchni dorównującej 8 boiskom piłkarskim przykryty gigantycznym balonem. Wewnątrz panowała temperatura 27 stopni. Woda 32 stopnie. Prawdziwa tropikalna roślinność. Na brzegu piasek morski. Baseny, zjeżdżalnie, batuty, wodospady i wiele innych. Nasza ekipa spędziła tam całą noc. Spaliśmy nad brzegiem "morza" na leżakach. Chłopcy szaleli na zjeżdżalniach i w basenach do późnej nocy. Rano po orzeżwiającej kąpieli wróciliśmy na halę.
Drugi dzień zawodów przyniósł nam 2 brązowe medale. W kategorii U13 do 55 kg 3 miejsce wywalczył Kuba Rodziewicz wygrywając 3 walki. W kategorii U16 do 38 kg Tymek Boniecki także zajął 3 miejsce po zwycięstwie nad dwoma zawodnikami. Siódmy w 38 kg (U13) był Bartek Sławek, który wygrał 3 i przegrał 2 walki. Niestety nie udało się wygrać walki Kubie Mielczarkowi i Kubie Kowalewskiemu. Naszym zawodnikom trudność sprawiły ograniczenia, które wprowadzili organizatorzy. Nawet w młodzikach nie można było wykonywać rzutów z kolan oraz rzutów z górnego uchwytu. Kuba Mielczarek, Kuba Kowalewski i Tymek Boniecki startowali w kategorii U16 (normalnie młodzicy to U15), a więc z najmłodszym rocznikiem juniora młodszego co jeszcze bardziej podniosło poprzeczkę.
Wszyscy nasi zawodnicy wyrażili chęć powrotu za rok. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku ekipa będzie znacznie większa.