➤ Złote medale przywiezione z Włocławka

12 grudnia we Włocławku odbył się XI Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci, którego organizatorem był znany klub judo „Olimpijczyk” Włocławek z mistrzynią olimpijską Anetą Szczepańską na czele. Mimo, że Rysia reprezentowało tylko czterech zawodników (szkoda, że tak mało i bez trenera) to turniej był dla Rysiów bardzo udany. Zdobyliśmy cztery złote medale i jedno piąte miejsce. Na pierwszym miejscu podium stanął Tymek Boniecki w kategorii wagowej do 36 kg (dzieci). Tymek stoczył pięć walk, z których cztery zakończył przed czasem, a jedną wygrał na Waza-ari. Dodatkowo Tymek został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów. Na uznanie zasługuje również Igor Kuckowski, który zdobył dla Rysia aż dwa złote medale (39kg) w kategorii dzieci i funny. Igor w sumie stoczył 8 walk, z których 7 zakończył przed czasem. Czwarte złoto zdobył Daniel Salamon (58kg) wygrywając dwie walki na Ippon. Na pochwałę zasługuje również Maks Salamon (42kg). Zajął on 5 miejsce po trzech dobrych walkach z mocnymi przeciwnikami (jedna wygrana na ippon, dwie przegrane w dogrywce). Niewiele brakowało, abyśmy również przywieźli puchar w klasyfikacji drużynowej – może w przyszłym roku będzie nas więcej.