Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Kiełbasa 3 w Pucharze Świata w Cetniewie

25 - 26 lipca 2009 w Cetniewie odbył się Puchar Świata Juniorów zaliczany do najtrudniejszych turniejów Europy. Nasz klub był reprezentowany przez 3 zawodników. Łukasz Kiełbasiński w kategorii do 55 kg wywalczył brązowy medal, a Zbyszek Waszkiewicz startujący w 81 kg miejsce 7. trzeci z naszych zawodników Adam Jałbrzykowski odpadł po pierwszej walce.
Kiełbasa zmęczony obozami nie błyszczał formą ale widać że wydolność nad którą pracował ostatnio była jego najmocniejszą bronią. W drugiej walce spotkał się z brązowym medalistą Mistrzostw Europy juniorów zawodnikiem Azerbejdżanu, którego pokonał po dogrywce. Przez pierwsze 2 minuty walki dominował Azer a po połowie pojedynku zaczął do głosu dochodzić Łukasz. W dogrywce Azer był tak zmęczony, że nie wykonał żadnej techniki i Kiełbasa wygrał decyzją sędziów 3:0. Po walce sam stwierdził że zaowocowały ciężko przepracowane obozy. W drodze do podium pokonał jescze zawodników z Łotwy i Ukrainy. Porażkę poniósł w walce półfinałowej z późniejszym tryumfatorem kolejnym zawodnikiem z Azerbejdżanu. Drugi z naszych reprezentantów Zbyszek Waszkewicz wygrał 3 pojedynki i 2 przegrał zajmując w sumie 7 miejsce. Zwycięstwa odniósł nad zawodnikami z Ukrainy, Azerbejdżanu i Litwy. Przegrał natomiast z Anglikiem i o 5 miejsce z zawodnikiem polskim (Mielcarek). Gratulujemy sukcesów Łukaszowi i Zbyszkowi.