➤ Ranking 2008

Tu znajdziecie ranking klubowy za 2008. Plik najlepiej zapisać u siebie na dysku. Ranking jest opracowany w excelu w wersji 2003. Po otwarciu pliku należy włączyć makra jeżeli chce się korzystac ze wszystkim funkcji związanych z sortowaniem i selekcją.

Zgodnie z tym jak informowaliśmy w trakcie roku, do rankingu nie zostały wprowadzone zawody rozgrywane w klubie, które miały charakter walk treningowych (16 marca, 30 marca, 26 października, 9 listopada, 30 listopada) oraz zawody Ligi Funny Judo (z wyj.finału).

Wskazówki dotyczące rankingu.
Każde zawody są podzielone na 3 kolumny: Kolumna1: W nagłówku kolumny jest wpisany współczynnik trudności zawodów. W tej kolumnie jest obliczana ilość punktów przyznanych za dany turniej; Kolumna 2: W nagłówku kolumny litera "W". W tej kolumnie jest wpisana ilość zwycięskich walk; Kolumna 3: W nagłówku kolumny litera "M". Trzecia kolumna to miejsce które zajął zawodnik podczas turnieju. Zawodnik, który zajął miejsce punktowane ale nie wygrał żadnej walki otrzyma jedynie punkty za udział a w rubryce "M" będzie widniał zapis 0.
Punktacja za zdobyte miejsce jest zgodna z punktacja stosowaną podczas wszystkich zawodów judo w Polsce. miejsce I = 9pkt
Każda wygrana walka = 1pkt
W szczególnych sytuacjach zawodnik może otrzymać dodatkowe punkty. W roku 2008 po jednym dodatkowym punkcie otrzymali: Tomasz Adamiec za udział w Igrzyskach Olimpijskich, Piotr Kurkiewicz za złoty medal w Mistrzostwach Europy Juniorów i Łukasz Kiełbasiński za brązowy medal w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych.
Ilość punktów rankingowych wylicza się w następujący sposób:
(punkty za miejsce + ilość wygranych walk + punkty dodatkowe) x współczynnik zawodów.
Współczynnik trudności zawodów jest ustawiony tak aby promował zawodników osiągających wyniki w imprezach mistrzowskich (głównie IO, ME, MŚ, MP).
Zawodnicy, którzy osiągnęli w rankingu powyżej 1000 pkt otrzymują stypendium według zasady 1pkt=1zł.
Zawodnicy z kategorii wiekowej Funny Młodsi, Funny, Dzieci i Młodzicy, którzy w swojej grupie wiekowej zajęli w rankingu miejsca 1-3 otrzymali w nagrodę plecaki, judogi i czapki klubowe.