➤ Puchar Europy Juniorów Młodszych w Berlinie

10-11 maja w Berlinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Niemiec Juniorów Młodszych, w których Łukasz Kiełbasiński zdobył 2 miejsce w kategorii do 50 kg.Turniej był oficjalnym turniejem Unii Europejskiej zaliczany do kategorii Pucharu Europy. Wystartowało w nim 24 państwa. Prawie każdy kraj był reprezentowany przez kluby i kadrę narodow. Mistrzostwa Niemiec okazały się być jednym z największych turniejów organizowanych w Europie. W najliczniej obsadzonej kategorii do 60 kg wystartowało aż 86 zawodników !!! Kiełbasa stoczył 5 zwycięskich pojedynków. W drodze do finału pokonał 2 zawodników z Niemiec, Rosjanina, Austriaka, Holendra. Dopierow finale uległ zawodnikowi z Rosji. Walczył pewnie i dobrze taktycznie. 3 walki zakończył przed czasem już w 1 minucie. W jego kategorii wystartowało 63 zawodników. Łukaszowi należą się ogromne brawa, tym bardziej, że nikt z całej polskiej ekipy nie wywalczył medalu. W tej samej kategorii wagowej startował Patryk Piotrowski, który wygrał 1 walkę i 1 przegrał. Trochę zzczęścia i umiejętności zabrakło Senie Bonsignori, która w kategorii do 63 kg po świetnych 3 zwycięskich walkach przegrała o wejście do finału a nastepnie uległa w walce o 3 miejsce. W kategorii Seny wystartowało 50 zawodniczek. Jedną z najliczniejszych kategorii była 66 kg, w której walczył Bartek Kurkiewicz. Tu na starcie stanęło aż 83 zawodników. Kurczak pomimo 3 dobrych, wygranych walk odpadł z turnieju po przegraniu z Rosjaninem.