➤ Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

26-27 kwietnia 2008 w Głogowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Modzieży. Tak nazwę mają Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Poraz kolejny nasi zawodnicy udowodnili, że klub Judo Ryś jest jednym z najlepszych w Polsce. Zdobywając dwa złote medale i jedno siódme miejsce wygraliśmy klasyfikację medalową , a w punktowej zdobyliśmy 3 miejcse. A ekipa była bardzo skromna bo tylko 3 osobowa. Tytuły Mistrzów Polski zdobyli Łukasz Kiełbasiński (50 kg) i Bartek Kurkiewicz (66 kg).Miejsce 7 w kategorii 50 kg zdobył Patryk Piotrowski. Zarówno Łukasz jak i Bartek bez problemu dotarli do finałów wygrywając swoje pojedynki przed czasem. W walkach finałowych przeciwnicy byli juz duzo bardziej wymagający. Zarówno "Kiełbasa" jak i "Kurczak" złote medale zdobyli po bardzo wyrównanych walkach zakończonych dogrywką. Dzięki zwycięstwom potwierdzili swoją pozycje numer 1 w Polsce. Liczymy, że obaj wystartują w Mistrzostwach Europy, które odbędą się pod koniec czerwca. Ale do tego czasu muszą jeszcze wywalczyć kwalifikację podczas Pucharów Europy, czego im gorąco życzymy. Niestety zabrakło w turnieju Seny Bonsignori, która na dzień przed wyjazdem zachorowała. Szkoda, bo była ona faworytka kategorii do 63 kg. Mamy nadzieję, że będzie już zdrowa za tydzień, i zdobędzie punkty podczas Pucharu Europy w Czechach.