➤ Super Puchar Świata w Paryżu

9-10 lutego w Paryżu odbył się Super Puchar Świata seniorów, w którym nasz zawodnik Tomasz Adamiec wywalczył 5 miejsce. Turniej Paryski, który od wielu lat jest najsilniejszym turniejem świata zgromadził 564 zawodników i zawodniczki z 69 krajów ze wszystkich kontynentów. Tomek stoczył w sumie 6 walk w tym 4 zwycięskie. W pierwszej walce pokonał przez ippon Wicemistrza Olimpijskiego Słowaka J.Krnaca. W drugiej walce przez wazaari wygrał z reprezentantem Portugalii D.Cesar. Trzecia walka zakończyła się pięknym rzutem Tomka już po 1,20 min. Pokonanym był Egipcjanin El Hady, który w tym roku zdobył 2 miejsce w Mistrzostwach Afryki. Czwarta walka Tomka to wygrana przez ippon z zawodnikiem z Mongolii H.Tsaganbataar aktualny Mistrzem Azji. Wspaniała zwycięska passa zakończyła się w walce o finał. Koreańczyk J.Kim po kontrze otrzymał yuko, którego Krulik nie zdołał odrobić. W walce o 3 miejsce Tomek spotkał się z zawodnikiem holenderskim D.Elmont, z którym wygrał walkę o brązowy medal podczas Mistrzostw Europy. Tym razem w końcówce lepszy był Holender wygrywając przez kokę. O poziomie turnieju może świadczyć fakt, że w rundzie eliminacyjnej przegrali Mistrz Świata Brazylijczyk J.Derly, Wicemistrz Świata zawodnik kubański Y.Arencibia, Mistrz Europy Serb M.Mijlkovic oraz wspomniany wcześniej Wicemistrz Olimpijski Słowak J.Krnac. Krulik zdobył kolejne punkty kwalifikacyjne, które zbliżają go do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, w kórych weźmie udział 9 najlepszyzawodników z rankingu europejskiego. Na dzień dzisiejszy Tomek jest właśnie na 9 miejscu. Za tydzień kolejny start w Pucharze Świata we Wiedniu.