➤ Liga indywidualno-drużynowa seniorów

22 kwietnia 2006 w Warszawie w hali OSiR Praga Połudie odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów w tym roku nazywany Ligą indywidualno-drużynową. W kategorii juniorów i juniorów młodszych jest to Puchar Polski. I ta nazwa jest chyba najbardziej trafna. W turnieju tryumfowało dwóch naszych zawodników. Pierwsze miejsca w przepięknym stylu zdobyli Mariusz Rowicki (60 kg) i Kuba Kurkiewicz (73 kg). Miejsca 7 wywalczyli: Paweł Jałbrzykowski i Tomasz Głuszyk (60 kg), Piotr Rybicki (66 kg) oraz Marcin Kowalski (73 kg). Nasi zawodnicy w kalsyfikacji medalowej zdobyli 2 miejsce !!!
Bardzo dobre walki kończone pewnymi zwycięstwami stoczył nasz czołowy zawonik Mariusz Rowicki, który w finale pokonał przed czasem Tomka Buczaka z Gwardii Wrocław. Na poprzednich zawodach wynik był odwrotny- wygrał Buczak.
Po raz pierwszy na najwyzszym podium (w kategorii seniorów) stanął Jakub Kurkiewicz, który stoczył świetną walkę z zawodnikiem Gwardii Opole Wojtkiem Piekarczykiem. Kuba w walce finałowej popisał się przepiękną uchimatą, która to napewno długo pozostanie w pamięci kibiców. W drodze do finału Kurek pokał wreszcie swojego odwiecznego rywala Tomasza Kręcielewskiego.
BRAWO ZŁOTE RYSIE !!!
Z zawodów na zawody rozkręcają się Piotrek Rybicki i Tomek Głuszyk, którzy w swoich kategoriach pozajmowali 7 miejsca, i u których widać wyraźny postęp.
Mistrzostawa Polski Seniorów już za niecałe 2 miesiące i wydaje się, że nasz klub będzie się liczył wśród najmocniejszych. Liczymy, że do walki o medale włączą się także nasi seniorzy Piotrek Stanczak i Artur Zieliński, którym dzisiejszy start się nie udał. Ale do sukcesu potrzebna jest solidna praca, której czasami brakuje u tych najstarszch. W czerwcowych MP powinni jescze powalczyć o medale pozostali nasi najmocniejsi juniorzy. O starcie marzy także nasz najlepszy zawodnik Tomek Adamiec, który powoli wychodzi z okresu rekonwalescencji.