➤ 3 medale w Mistrzostwach Polski Juniorów

8.04.2006 w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, w których nasi zawodnicy wywalczyli 3 medale!!!
Paweł Jałbrzykowski - Mistrz Polski , w kategorii do 55 kg.
Piotr Owsianko - Wicemistrz Polski, w kategorii do 81 kg.
Jakub Kurkiewicz - brązowy medal w kategorii do 73 kg.
Piotr Kurkiewicz - 5 miejsce w kat. 73 kg
Maciej Łabucki - 7 miejsce w kat. 90kg.

Pierwszy raz od kilku lat zawody zostały rozegrane bez poprzedzających ich eliminacji, co spowodowało, że w niektórych kategorich wystartowało 50-60 zawodników. Najliczniej obsadzona była kategoria do 73 kg, w której wzięło udział 64 zawodników. Niektórzy zawodnicy musieli stoczyć po 7 walk. Zawody dzięki takiej formule stały na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nich udział 12 naszych zawodników i z małymi wyjątkami wszyscy walczyli naprawdę bardzo dobrze. Po pierwszych 2 rundach wydawało się, że medali będzie przynajmniej 5, ale niestety wysoki poziom walk nie szedł w parze z wysokim poziomem sędziowania i w dwóch bardzo ważnych pojedynkach błędy sędziowskie spowodowały utratę 2 szans medalowych.
Fantastycznie i bardzo mądrze walczyło dwóch naszych finalistów: . Dla "Jałbrzysia" był to pierwszy w życiu medal z Mistrzostw Polski. Złoty medal Pawła cieszy tym bardziej, że swoją ogromną pracą na treningach zasłużył na niego najbardziej z całego klubu. W walce finałowej pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Europy Mateusza Gruszczyńskiego. Walka ta mogłab być świetnym wzorcem walki taktycznej dla wielu pozostałych zawodników.
Świetne walki stoczył tego dnia Piotrek Owsianko, który po ponad roku bez sukcesów wreszcie odnalazł swoje miejce w kat. 81 kg.
Ogromne emocje były w kategorii do 73 kg, w której trener liczył na 2, a nawet na 3 medale. Niestety zakończyło się tylko na 3 i 5 miejscu. Nie udało się wejść do finału Kubie Kurkiewiczowi, który pierwsze 4 walki wygrywał w ciągu kilkudziesięciu sekund i wydawało się, że będzie faworytem w walce o tytuł Mistrza Polski. Dramatyczne boje toczył Piotr Kurkiewicz, który stoczył 7 pojedynków w tym 3 z prawie pełnymi dogrywkami. U Piotra widać było jak braki siłowe i techniczne rekompensuje wielkim sercem do walki. Zawiódł w tej kategorii Marcin Kowalski, który wygrał 3 walki i 2 przegrał zajmując 9 miejsce. Zupełnie nie wiadomo co się z nim stało w walce repasażowej, w której w sposób dziecinnie prosty pozwolił na założenie trzymania, a potem nie podjął próby wyjścia poddając się. Szkoda, bo jeszcze miesiąc temu wydawało się, że będzie głównym kandydatem do wyjazdu na Mistrzostwa Świata. Niestety zmiana kategorii wagowej wykluczyła go z możliwosci walki o Kadrę Polski.
Bardzo dobre walki stoczył w kategorii do 90 kg Maciek Łabucki, który po wygraniu 3 walk wywalczył 7 miejsce. Maćkowi do zdobycia medalu zabrakło jeszcze siły i wieku (jest pierwszym rocznikiem juniora).
W kategorii do 60 kg zapowiadało się, że o medal będzie także walczył Tomek Głuszyk, który niestety po 3 wygranych walkach doznał kontuzji.
Mistrzostwa Polski w Jastrzębiu możemy zaliczyć do jednych z najbardziej udanych zawodów w historii klubu. Zarówno w klasyfikacji punktowej jak i medalowej zdobyliśmy 2 miejsce.