➤ Puchar Polski Młodzieżowców

25 marca w Warszawie w hali OSiR na Pradze odbył się Puchar Polski Młodzieżowców, czyli kategorii wiekowej do 22 lat. W turnieju wystartowało 8 naszych zawodników i aż 7 zdobyło miejsca punktowane. Nasi zawodnicy zdobyli 4 brązowe medale i 3 piąte miejsca.
W kategorii do 60 kg 3 miejsce wywalczył Mariusz Rowicki pokonując w walce o medal kolegę klubowego Tomka Głuszyka. W tej kategorii wystartował jeszcze Paweł Jałbrzykowski, który po przegraniu dwóch walk odpadł z turnieju.
Podobna sytuacja był a wkategorii do 66 kg gdzie znowu nasi dwaj zawodnicy walczyli o brązowy medal. Tomasz Staśkiewicz po zaciętym boju pokonał Piotrka Rybickiego. W tej kategorii liczyliśmy na złoto ale niestety zabrakło na starcie kontuzjowanego Marcina Kowalskiego. W 73 kg mogliśmy mieć podwójny finał za sprawą Kuby i Piotrka Kurkiewiczów, którzy musieli zadowolić się brązowymi medalami. Do pełni szczęści przydałby się jeszcze medal Piotra Owsianko w kategorii 81 kg, który zdobywając 5 miejsce pokazał, że podczas Mistrzostw Polski napewno podejmie walkę o podium. Podsumowując: występ naszych zawodników w Pucharze Polski Młodzieży był bardzo udany, ale zabrakło postawienia przysłowiowej kropki, szczególnie w walkach półfinałowych. 5 razy bowiem nasze Rysie walczyły o finał i 5 razy przegrali te walki. Szkoda, ale liczymy, ze podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się za 2 tygodnie w Jastrzębiu będzie jeszcze lepiej i medale brązowe zamienią się w złote.