➤ Eliminacje do OTK juniorów

16.10.2005 w Warszawie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego juniorów. W turnieju wystartowało 8 naszych zawodników, a do finałów zakwalifikowało się 5.
Awans wywalczyli: Tomasz Staśkiewicz (1 miejsce, 66 kg), Marcin Kowalski (2,66, nie walczył w finale), Piotr Rybicki (3,66), Paweł Jałbrzykowski (1,55) i Piotr Owsianko (2,81, nie walczył w finale). Niestety nie zakwalifikowali się do turnieju ogólnopolskiego: Maciek Łabucki (5,90), Tomek Głuszyk (9,60) i Jarek Szczepaniak (3,60). Ten ostatni może mówić o pechu. Nieudolność sędziów i postawa "nie fair" przeciwnika wyeliminowała Jarka z finałów. W walce z Maciejem Irkiem sędziowie nie ogłosili po skutecznie założonej dźwigni Ipponu, a przeciwnik nie potrafił zachować się fair i nie przyznał się, że się poddawał. Jest to dobra nauczka dla wszystkich zawodników. Nie wolno samemu sobie sędziować. To sędziowie decydują czy jest ippon czy nie, a nie sam zawodnik. Bardzo dobrze pokazał się na turnieju Piotrek Rybicki, który w drugiej walce pokonał bardzo wysoko Mateusza Pacholaka. W kategorii 55 kg bezkonkurencyjny był Paweł Jałbrzykowski, który gładko zwyciężył przed czasem w 4 pojedynkach.