Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Puchar Polski w Oleśnicy

W dniach 23-24 listopada nasi zawodnicy wystartowali w Międzynarodowym Pucharze Polski juniorów i juniorów młodszych w Oleśnicy.
Świetnym wynikiem dla naszych juniorów młodszych zakończył się pierwszy dzień. Obaj nasi zawodnicy Janek Zawidzki i Anton Kleinos wystąpili w finałach. Johny, który ostatecznie zdobył srebrny medal w kategorii do 73 kg, w drodze do finału pokonał 3 zawodników. Janek, który przez ostatnie dwa lata borykał się z kontuzją nadgarstka i niewiele zrobił treningów na macie bardzo powoli wraca do grupy najlepszych zawodników w Polsce. Ale co najważniejsze - wraca. Niewątpliwie te 2 lata były dla niego bardzo trudne. Minie jeszcze kilkanaście miesięcy zanim odnajdzie swój styl i złapie pewności na macie. Jednak cały czas trzeba pamiętać: ”Co nas nie zabije to nas wzmocni”
W kategorii do 60 kg wystąpił nasz nowy zawodnik Anton Kleinos, który we wrześniu przeprowadził się z Ukrainy. Aby stanąć na najwyższym stopniu podium Anton musiał stoczył aż 6 pojedynków. Ze względu na bardzo wysoki poziom sportowy (1 m w Mistrzostwach Ukrainy, 1 m w Pucharze Europy w Koper) dostał zadania taktyczne i miał traktować zawody jak trening. W trakcie walk eliminacyjnych miał zakaz wykonywania swoich podstawowych technik, miał także rozwiązywać walki taktycznie np. przez 3 shido. Dopiero w finale Anton otrzymał przyzwolenie na pokazanie wszystkich swoich umiejętności Wygrał przez 2 szybkie wazaari.
Drugiego dnia była rozgrywana kategoria juniorów. Zawody stały na wyższym poziomie co było związane z większą ilością zawodników z reprezentacji narodowych Czech i Holandii. Szkoda, że organizatorzy zrezygnowali z oprawy multimedialnej finałów, która była pierwszego dnia. Było to przykre dla zawodników starszej grupy wiekowej, którzy także chcieli poczuć emocje podczas walk finałowych.
W grupie juniorów mieliśmy 3 zawodników. Po raz drugi wystartował Anton Kleinos, który wywalczył srebrny medal w 60 oraz Radek Pintara i drugi nasz Ukrainiec Artem Okipnyi. Obaj zajęli 9 miejsca w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 73 kg.
W zawodach w starszej grupie wiekowej Anton walczył bez żadnych zaleceń i ograniczeń szkoleniowych. Dzięki temu wygrywał dużo szybciej i łatwiej niż dzień wcześniej. Zawody juniorskie zakończył na 2 miejscu przegrywając w finale z reprezentantem Holandii. W ciągu 2 dni Anton stoczył 11 walk z czego zwyciężył w 10. Brawo „Bloszka” .
Kategoria 73 kg, w której startowali Radek i Artem okazała się bardzo mocno obsadzona. Wystartowało w niej kilku medalistów Pucharów Europy. Najlepsi Polacy uplasowali się na miejscu 5,7 i nasi dwaj na 9. Radek wygrał 1 walkę i 2 przegrał, a Artem zakończył zawody ze stosunkiem 2:2. Zarówno Radkowi jak i Artemowi bardzo wyraźnie brakuje startów. Brak obicia i stres startowy wpływają negatywnie na obydwu nie pozwalając im pokazać pełni swoich możliwości. A są one naprawdę duże.