➤ Zawody-Panda Cup

27.10 wybraliśmy się na zawody-Panda Cup. Nasi zawodnicy z roczników 2004-2010 wywalczyli worek medali. W turnieju wzięło udział ponad 500 zawodników z 44 klubów. Poziom zawodów był przyzwoity, w niektórych kategoriach wagowych nawet bardzo wysoki. Ogółem Ryśki wypadły bardzo dobrze. Wygraliśmy mnóstwo walk, zdobywając sporą liczbę medali. Oczywiście, jak to w sporcie bywa, nie wszystkim udało się osiągnąć zakładany rezultat. Bywały przypadki, gdzie pretendenci do medalu niestety kończyli na V czy VII miejscu lub odpadali z rywalizacji. Zdarzały się również niespodzianki, gdzie zawodnicy, u których nie zakładano zdobycie miejsca na podium, wracali ze złotym krążkiem. Można nazwać to ,,niespodzianą'', jednak powiedziałbym inaczej: praca i upór w dążeniu do celu dają rezultaty.
W sporcie bywa różnie. Są okresy usłane pasmem zwycięstw. Kiedy indziej porażka goni porażkę. Trenując jakąkolwiek dyscyplinę sportową, trzeba pamiętać o najważniejszej zasadzie ,,nie poddawaj się i ćwicz dalej !'' Takie nastawienie jest podstawowym gwarantem odnoszenie przyszłych sukcesów, nie tylko w sporcie. Dziecko wychowywane według takich zasad oprócz wygrywania coraz większej ilości walk, wzmocni cechy charakteru, co z kolei ułatwi mu pokonywanie przeszkód w życiu codziennym. Także głowa do góry i trenujemy dalej !:).
Niewątpliwie przykładem takich sumiennych zawodników są: Dawid Kardaszewski i Marcel Dominiczak. Dawid wygrał wszystkie 5 pojedynków zdobywając złoty medal. Marcel z 5 walk przegrał tylko raz, zajmując 3 miejsce. Walki chłopaków nie były przypadkowe. Zwycięstwa zostały poprzedzone zmęczeniem i determinacją. Brawo! Na słowa uznania zasługuje więcej zawodniczek i zawodników, jednak Marcelemu i Dawidowi zdecydowanie się one należą.