Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Z a p i s y
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Rysie na
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ Dwa medale w Mstrzostwach Polski jun mł
 

1-2 czerwca 2018 w Pile odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która jest Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych. W turnieju finałowym, który był poprzedzony eliminacjami rozgrywanymi w czterech regionach Polski, wystartowało pięcioro naszych reprezentantów. Występ można uznać jako bardzo dobry, jednak pozostawiający ogromny niedosyt. Dwa srebrne medale, jedno miejsce piąte i dwa miejsca siódme dały nam 8 miejsce w ogólnej klasyfikacji punktowej, w której zostały sklasyfikowane 64 kluby. Wynik bardzo dobry jednak stać nas było na więcej.
Świetnie zaprezentowali się chłopcy (4 miejsce w klasyfikacji punktowej) zdobywając dwa srebra: Michał Kowalczyk (66 kg) i Bartosz Borzęcki (73 kg) oraz piąte miejsce: Radosław Pintara (66 kg).
W kategorii do 66 kg srebrny medal zdobył Michał Kowalczyk, który tego dnia walczył naprawdę świetnie. W walce półfinałowej spotkał się z zawodnikiem z Krakowa, z którym na ostatnim Pucharze odniósł porażkę. Jednak dwa wazaari pokazały, że był to wypadek przy pracy, który nie miał prawa się powtórzyć. Walka finałowa z zawodnikiem z Wolbromia była ozdobą tych zawodów. Atak za atak, punkt za punkt. Do zwycięstwa i uzyskania drugiego (zwycięskiego) wazaari zabrakło paru centymetrów, gdy po bardzo dobrej akcji na kouchigari przeciwnik Michała podparł się na jednym łokciu drugim prawie dotykając maty. Tak nie wiele a jednak tak dużo – kilka centymetrów. Musimy pamiętać, że Kowal przy swojej masie nie przekraczającej 63 kg, jest tak naprawdę zawodnikiem kategorii 60 a startuje w 66. Jeśli jednak myśli poważnie o karierze seniorskiej to im dłużej może nie „zbijać wagi” tym lepiej. Ponadto jest on młodszym rocznikiem. Liczymy, że w przyszłym sezonie w tej kategorii nie będzie już mocnych na naszego „Kowala”. W tej samej kategorii wagowej piąte miejsce wywalczył Radek Pintara. Widząc jego walki eliminacyjne w których szedł jak „burza” liczyliśmy na zwycięstwo w półfinale. Jednak tu zatrzymał go późniejszy tryumfator tej kategorii. Jednak w walce półfinałowej Radek tanio skóry nie sprzedał. Kilkakrotnie bardzo poważnie zagroził przeciwnikowi i gdyby konsekwentnie dążył do swojej akcji to walka mogłaby się zakończyć sukcesem. Najbardziej żal walki o medal brązowy gdy po kilkudziesięciu sekundach wygrywał przez wazaari i miał założone trzymanie. Do upragnionego medalu zabrakło 3 sekund. Przeciwnik oswobodził się w 7 sekundzie i po nie długim czasie rzucił Radka na ippon. U „Kowala” zabrakło kilku centymetrów, a u „Pintka” 3 sekund. Niestety w judo trzeba wykorzystywać swoje szanse.
Drugi srebrny medal wywalczył Bartosz Borzęcki (73kg). Podobnie jak u Kowala i Pintka jest to największe osiągnięcie w karierze naszego zawodnika. W drodze do finału wszystkie walki wygrał przed czasem jednak niektórzy przeciwnicy sprawili mu duże kłopoty. W finale Bebeto spotkał się z zawodnikiem z Czechowic, z którym przegrał przed czasem podczas ostatniego Pucharu Polski. Tym razem walka była bardzo wyrównana. Pod koniec pojedynku Bebeto podczas wykonywania akcji w parterze „wpadł” w trzymanie z którego wyszedł po 11 sekundach co dało wazaari przeciwnikowi. Po oswobodzeniu się, na kilka sekund przed końcem walki, ruszył z furią na przeciwnika, który został zmuszony do wykonania ataku. I tak jak Kowalowi i Pintkowi zabrakło centymetrów lub sekund do zwycięstwa u Bartka zabrakło wnikliwej analizy sędziowskiej. Na 4 sekundy przed końcem skontrował przeciwnika na pełne plecy. Jednak oko sędziego jest inne od oka trenera.
W kategorii do 52 kg startowały nasze Rysice Agata Pawłowska i Alicja Ołdak. Niestety zakończyły start na 7 miejscu. Niewątpliwie nie jest to rezultat, na który wszyscy czekaliśmy. Szkoda, bo liczyliśmy nawet na dwa medale. Na usprawiedliwienie można dodać, że obie dziewczyny nabawiły się kontuzji podczas campu w Bielsku na kilkanaście dni przed zawodami i ich start w ogóle stał pod znakiem zapytania.
Cieszmy się jednak tym co osiągnęliśmy bo jest to naprawdę bardzo dobry występ całej naszej ekipy.
wyniki naszych zawodników
Listy walk

WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: RODO
:: PARTNERZY
:: ..
© 1992-2018 Klub Judo Ryś