Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Z a p i s y
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Rysie na
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ Sukcesy w Brnie
 

16-17 września nasze Rysie wzięły udział w pierwszym powakacyjnym turnieju międzynarodowym. Jak co roku na początku września w Brnie odbywa się Puchar Czech dla dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Nasza 14 osobowa ekipa wywalczyła 1 złoty i 3 brązowe medale. Pierwszego dnia walczyli juniorzy młodsi. Rewelacyjnie spisał się Bartek Borzęcki, który wygrał kategorię 66 kg. Bebeto, pomimo iż był o 2 lata młodszy od wielu przeciwników, okazał się najlepszy. Bartek będąc słabszym fizycznie od wielu przeciwników nadrabiał zwinnością i sprytem. O zdobyciu złota zadecydowało niezwykłe „czucie” ruchu i wręcz kocie zdolności ale także świetny parter oraz niesamowita wola walki. „Wisienką na torcie” była walka finałowa z zawodnikiem gospodarzy, brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Po niezwykle emocjonującym pojedynku i kilku ekwilibrystycznych ucieczkach z rzutów wygrał Bebeto wykonując w dogrywce piękną kontrę uchimata-skaeshi. Brawa dla Bartka za duży sukces. Tego samego dnia brązowy medal zdobyła Agata Pawłowska walcząca w kategorii do 52 kg. Brawa należą się Agacie za przepiękny rzut w walce o brąz, gdzie w pierwszej akcji wykonała wysoką ippon-seoinage. Życzymy częściej tak pięknych technik. Startujący tego dnia Michał Kowalczyk, Maks Janas i Ala Ołdak zakończyli rywalizację w 2 rundzie wygrywając jedną i przegrywając drugą walkę.
Drugiego dnia walczyli młodzicy i dzieci. Nasze rysie zdobyły dwa brązowe medale. Niewątpliwie niespodziankę sprawił Janek Krauss, który kapitalnie poradził sobie ze starszymi o rok przeciwnikami. Drugi brązowy medal wywalczył Kamil Bouatia, któremu bardzo niewiele zabrakło aby walczyć w finale. Piąte miejsce zdobył Olek Jagielski a siódme Oliwia Przetacka i Marcel Derkacz. W drugiej rundzie zakończył udział Staś Drąg a w pierwszej poprzegrywali Michał Klimczak i Janek Zawidzki.
Często na dalszych wyjazdach staramy się szukać jakiś dodatkowych atrakcji. Tym razem atrakcją był hotel zbudowany w bunkrze atomowym z czasów „Zimnej wojny”. zdjęcia

wyniki naszych zawodników

WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: RODO
:: PARTNERZY
:: ..
© 1992-2018 Klub Judo Ryś