Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Z a p i s y
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Rysie na
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ OTK seniorów w Warszawie
 

4 czerwca 2005 w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny seniorów, w którym nasi zawodnicy odnieśli duży sukces zdobywając aż 3 medale. Najlepiej wypadł w kategorii 60 kg Mariusz Rowicki zdobywając srebrny medal. Ale nie zdobycie medalu było największym sukcesem Mariusza. Rowek zasłużył na największe uznanie za postawę fair play. Podczas walki finałowej jego przeciwnik Tomek Kowalski założył dźwignię. Mariusz wstając z parteru (sędzia mógł przerwać akcję) raz "klepnął" ręką w nogę Tomka, co wyglądało jak próba uwolnienia się z uchwytu. Przeciwnik czując chęć poddania się póścił rękę Mariusza. Sędziowie nie potrafili podjąć decyzji czy dać ippon, gdyż zgodnie z przepisami zawodnik powinien odklepać 2 razy. Mariusz jednak przyznał się sędziom, że dźwignia była skuteczna i chciał się poddać. Taka postawa fair play jest godna naśladowania. Przezwyciężenie siebie samego jest ważniejsze niż zdobycie 1 miejsca. Swoim zachowaniem Rowek pokazał iż bardziej mu zależy na uczciwości oraz na szacunku u przeciwnika niż na wygranej. Bardzo fair zachował się też przeciwnik Rowka, Tomek Kowalski (AZS Opole), który czując chęć poddania się przestał wyciągać dźwignię mimo iż sędziowie nie ogłosili ipponu. Dzięki temu nie spowodował kontuzji u swojego przeciwnika. BRAWO CHŁOPCY !!!

Tego dnia mieliśmy jeszcze 2 medale. W tej samej kategorii co Rowek, 3 miejsce zdobył Rafał Koźbiał. Jest to do tej pory największy sukces Rafała. Drugi brązowy medal wywalczył Marcin Kowalski (66 kg), bijący się wręcz rewelacyjnie. W pierwszej walce pokonał Wicemistrza Polski seniorów Jakuba Bułkę. W 3 walce wygrał z Mistrzem Polski seniorów z kat.60 kg Maciejem Kostrzewą. W walce o wejście do finału przegrał z Mateuszem Michałkiem (nr 2 w tej kategorii po Tomku Adamcu), którego najpierw rzucił na wazaari. Niestety zaraz po rzucie doświadczony senior wyciągnął Kowalowi dźwignię. Szkoda bo mogło być nawet złoto. Ale to i tak ogromny sukces.
W zawodach wystartowali jeszcze z naszego klubu Tomek Głuszyk, Tomek Staśkiewicz, Piotek Rybicki i Piotrek Owsianko, niestety nie odnieśli oni znaczących sukcesów. Dwaj ostatni wygrali po 1 walce.zdjęcia...
wyniki naszych zawodników
Wniki ze strony PZ Judo

WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: RODO
:: SZKOLENIE
:: ..
:: ..
© 1992-2018 Klub Judo Ryś