➤ Budapest Cup

Weekend majowy tradycyjnie od kilku lat spędzamy na turnieju i campie w Budapeszcie. W tym roku zawody Budapest Cup okazały się bardzo silne. W turnieju wystartowało prawie 1500 zawodników z 26 państw, którzy rywalizowali w 4 grupach wiekowych (U18, U15, U13, U11).
Nasza 14 osobowa ekipa wywalczyła 2 medale i 2 siódme miejsca. Medale to zasługa dziewcząt z kategorii 52 kg. Srebro zdobyła Alicja Ołdak, a brąz Agata Pawłowska. Siódme miejsca wywalczyli Mikołaj Strzelczyk i Kornel Kondzielski w kategorii do 50 kg. Nasze dziewczęta walczyły tego dnia naprawdę bardzo dobrze. Większość walk rozstrzygały przed czasem, a co najważniejsze, w ich walkach widać było ogromną determinację i chęć zwycięstwa. O wysokim poziomie zawodów może świadczyć fakt, że w kategorii U18 zawodnicy i zawodniczki z Polski zdobyli w sumie tylko 5 medali i 3 siódme miejsca. Po zawodach uczestniczyliśmy w 2 dniowym campie, w którym wzięło udział około 500 zawodników. Zawody i camp mocne, ale szkoleniowo bardzo przydatne. Za rok po raz kolejny meldujemy się na węgierskich matach.