Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Z a p i s y
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Rysie na
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ Eliminacje do OOM
 

Nietypowo, bo w czwartek (13.04), odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.
W Wesołej wystartowało 13 naszych zawodników i zawodniczek. Awans do turnieju finałowego wywalczyło 7 naszych Rysiów:
Agata Pawłowska – 1 miejsce, 52 kg
Bartosz Borzęcki – 1 miejsce, 66kg
Mikołaj Strzelczyk – 2 miejsce, 50 kg
Maksymilian Salamon – 2 miejsce, 81 kg
Kornel Kondzielski – 3 miejsce, 50 kg
Maksymilian Janas – 3 miejsce, 55 kg
Michał Kowalczyk – 3 miejsce, 60 kg
Do finałów awansowali jeszcze Wiktor Perajski 3 mi, 81 kg i Konstancja Perajska 1m, 70 kg, którzy trenują w naszym klubie ale reprezentują barwy klubu Narew Łapy.

Ciężko wyróżnić kogokolwiek, bo wszyscy zaprezentowali się naprawdę wyśmienicie. Na szóstkę!! A Strzelec i Janosik na szóstkę z plusem za wejście na wyższy "level". Widać, że ostatnie miesiące pracy nad motoryką pod okiem trenera Karol Czerwiński zaczynają przynosić efekty. Ale na wszystko trzeba czasu. Dzięki Karol!
Warto zaznaczyć, że w punktacji drużynowej zdobyliśmy 1 miejsce zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców. Biorąc pod uwagę, że w Eliminacjach startują 4 województwa, a więc ¼ Polski, to jest to bardzo dobry wynik, który daje nadzieję na dobry występ podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Do sukcesu drużynowego dołożyli się jeszcze pozostali nasi zawodnicy i zawodniczki, którzy nie awansowali do OOM ale ich występ też należy uznać za bardzo dobry. Najbliżej awansu była Alicja Ołdak, która wraca po kilkumiesięcznej przerwie i której do wygrania walki o wyjazd zabrakło kilku sekund. Na gratulację za swoje walki oprócz Ali zasługują także pozostali Radek Pintara, Mikołaj Kwiatkowski, Janina Zaremba, Oskar Dąbrowski i Piotr Dyga.
Parę słów o Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która jest rozgrywana według oddzielnego regulaminu, gdyż głównym organizatorem jest Ministerstwo Sportu. Zawody eliminacyjne są rozgrywane w 4 regionach Polski. W każdej ze stref uczestniczą 4 województwa. W zawodach finałowych, które odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 5-7maja wezmą udział zawodnicy i zawodniczki, zakwalifikowani z eliminacji. Ilość uczestników jest różna w zależności od kategorii. W kategoriach liczniejszych limity są wyższe. Ponieważ wielu rodziców się dopytuje jak wyglądają limity i kto ma prawo startu więc kilka informacji:
Chłopcy:
Łączna liczba startujących w OOM zawodników wynosi 184.
W kategoriach skrajnych czyli 46 kg i +90 kg w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży będzie uczestniczyć 12 zawodników (po 2 zawodników z kwalifikacji regionalnych + miejsca 1-3 z ostatniego przed OOM Pucharu Polski juniorów młodszych)
W kategoriach: 50 kg i 90 kg będzie uczestniczyć 20 zawodników (po 3 zawodników z kwalifikacji regionalnych + miejsca 1-8 z ostatniego przed OOM Pucharu Polski juniorów młodszych
W kategoriach: 55kg, 60kg, 66kg, 73kg, 81 kg będzie uczestniczyć 24 zawodników (po 4 zawodników z kwalifikacji regionalnych + miejsca 1-8 z ostatniego przed OOM Pucharu Polski juniorów młodszych)
Dziewczęta:

Łączna liczba startujących w OOM zawodniczek wynosi 136
W kategorii najlżejszej 40 kg w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży będzie uczestniczyć 8 zawodniczek (po 1 zawodniczce z eliminacji strefowych + miejsca 1-3 z ostatniego przed OOM Pucharu Polski juniorek młodszych)
W kategoriach 44 kg i +70 kg będzie uczestniczyło 12 zawodniczek (po 2 zawodniczki z eliminacji strefowych + miejsca 1-3 z ostatniego przed OOM Pucharu Polski juniorek młodszych)
W kategoriach 70 kg będzie uczestniczyć 16 zawodniczek (po 2 zawodniczki z eliminacji strefowych + miejsca 1-8 z ostatniego przed OOM Pucharu Polski juniorek młodszych)
W kategoriach 48 kg i 52 kg będzie uczestniczyć 20 zawodniczek (po 3 zawodniczki z eliminacji strefowych + miejsca 1-8 z ostatniego przed OOM Pucharu Polski juniorek młodszych)
W kategoriach 57 kg i 63 kg będą uczestniczyły 24 zawodniczki (po 4 zawodniczki z eliminacji strefowych + miejsca 1-8 z ostatniego przed OOM Pucharu Polski juniorek młodszych)

wyniki naszych zawodników

WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: RODO
:: PARTNERZY
:: ..
© 1992-2018 Klub Judo Ryś