Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Dwa medale w Pucharze Francji w Harnes

3 grudnia nasza ekipa młodzików wystartowała w turnieju międzynarodowym w Harnes (FRA). Był to jeden z większych turniejów w jakich braliśmy udział. W zawodach wzięło udział około 800 zawodników i zawodniczek w wieku 13-14 lat. Większość kategorii liczyła ponad 50 zawodników. Pomimo iż walki toczyły się aż na 10 matach to zawody zakończyły się dopiero koło 19.00. Turniej w Harnes organizowany przez Francuską Federację Judo jest odpowiednikiem naszego Pucharu Polski i jest dla Francuzów turniejem kwalifikacyjnym do Kadr Narodowych. Ten fakt sprawia, że przyjeżdżają na niego wszyscy liczący się zawodnicy z Francji a także czołowi młodzicy/czki z Belgii i Holandii. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z 16 państw, jednak ponad 90 % stanowiły wymienione wcześniej kraje. Nasz klub reprezentowało 5 młodzików: Mikołaj Strzelczyk – 50 kg, Maksymilian Janas – 55 kg, Michał Kowalczyk – 60 kg, Bartek Borzęcki i Janek Zawidzki obaj 66 kg. Bardzo szybko z turnieju odpadli Mikołaj i Janek, którzy przegrali swoje pierwsze pojedynki. Na etapie eliminacji zakończył także zawody Maks pomimo wygrania dwóch walk. Jednak w jego kategorii było 72 zawodników i przeciwnik Maksa musiał wygrać jeszcze 2 walki co niestety mu się nie udało. Szkoda, bo w przegranej walce naprawdę niewiele zabrakło Janosikowi do zwycięstwa. Najlepiej wypadli nasi Mistrzowie Polski. Michał wywalczył srebrny medal w kategorii do 60 kg wygrywając 5 walk. Bardzo niewiele zabrakło do złota, gdyż walka finałowa zakończyła się remisem. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także minutowa dogrywka, po której sędziowie przyznali zwycięstwo przeciwnikowi Michała, pomimo że to nasz zawodnik był zdecydowanie aktywniejszy (7:1 w ilości ataków). Bardzo podobnie swoją walkę ćwierćfinałową przegrał Bartek występujący w kategorii 66 kg. Jego walka także zakończyła się minutową dogrywką, w której Bebeto zdominował przeciwnika wykonując kilkanaście ataków przy jednym przeciwnika. W sumie Bartek stoczył 7 walk, z czego wygrał 6. Niewątpliwie dużym utrudnieniem dla naszych zawodników były ograniczenia w przepisach walki, które wykluczały wykonywanie wielu technik takich jak rzuty z kolan, rzuty poświęcenia, oraz dźwignie i duszenia.