➤ Turniej międzynarodowy w Markach „Same Judo Cup”

3 kwietnia w Markach odbył się Turniej „Same Judo Cup”- Międzynarodowe Mistrzostwa Marek. Zawody zostały zorganizowane przez nowy klub (założony w roku 2015) Same Judo. Rekiny (Same po japońsku to rekin) stanęły na wysokości zadania i zorganizowały turniej na bardzo wysokim poziomie. Zaskoczeniem dla wielu był udział dużej ilości ekip zagranicznych. Do Marek przyjechało aż 11 ekip zagranicznych z 8 państw: Belgii, Rosji, Rumunii, Węgier, Grecji, Szkocji oraz bardzo silne 4 ekipy z Ukrainy. W sumie w turnieju wzięło udział blisko 500 zawodników i zawodniczek z ponad 40 klubów. Prawdopodobnie zawodników byłoby jeszcze więcej gdyby nie fakt, że w tym samym czasie na Bemowie odbywał się konkurencyjny turniej klubu Judo Legia. Szkoda, że organizatorom nie udało się ustalić różnych terminów zawodów.
W pierwszej części zawodów w grupie funny judo wystartowało 3 naszych zawodników: Tymek Wrotecki, Kuba Borzęcki i Franek Wrotecki, którzy zajęli odpowiednio 2,3 i 5 miejsca. Nasi młodzi zawodnicy nie mogli jeszcze wykazać się (ze względu na inny cykl szkolenia) takimi umiejętnościami technicznymi jak ich rówieśnicy z Ukrainy czy Rumunii za to pokazali wielkie serce do walki, co na tym etapie jest najważniejsze.
Gościem honorowym zawodów był Mistrz Olimpijski Paweł Nastula, który przez cały turniej nie mógł opędzić się od "łowców autografów". Naszym małym rysiom też udało się dopchać do mistrza, z którym zrobili kilka zdjęć.
W części popołudniowej zawodów walczyli młodzicy. Tu także mieliśmy trójkę reprezentantów. Złoty medal w kategorii 50 kg zdobył Aleksy Pawlica, wygrywając między innymi z dwoma zawodnikami z Ukrainy. W tej samej kategorii walczył Mateusz Kos, który zakończył rywalizację bez sukcesów. W wyższej kategorii wagowej (55 kg) bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Knap zdobywając srebrny medal.