Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Sukces „Rysiczek” podczas Warsaw Judo Open.

Dużym sukcesem zakończył się udział żeńskiej części naszej ekipy biorącej udział w Warsaw Judo Open. Na 3 startujące zawodniczki zdobyliśmy 2 medale i 1 miejsce punktowane. Agata Pawłowska zdobyła srebrny medal w kategorii do 44 kg, a Alicja Ołdak brązowy w kategorii do 52 kg. Obydwie nasze rysiczki powygrywały po 3 walki. O podium otarli się Michał Kowalczyk i Denis Ihnatok, którzy uplasowali się na miejsca piątych. Kowal w kategorii do 38 kg wygrał aż 4 walki i 2 przegrał. Denis walczący w kategorii 90 kg zakończył walki ze stosunkiem 2:2. Miejsce 7 wywalczyła Julia Kordowska do 48 kg wygrywając 1 walkę. Wśród chłopców 7 miejsce wywalczył Bartek Borzęcki , który w kategorii 46 kg wygrał 3 walki i przegrał 2.
Niektórzy rodzice oglądający turniej mówili, że nasz klub wypadł bardzo słabo. Jako trenerzy uważamy jednak inaczej. Na 24 startujących wywalczyliśmy 2 medale i 4 miejsca punktowane. To fakt, że byliśmy jedną z najliczniejszych drużyn, ale to dla tego, że to my jako klub byliśmy organizatorami. Gdyby zawody odbywały się w innym mieście, to na pewno na tak silny turniej nie bralibyśmy wszystkich. Ponadto tylko Agata i Julka były najstarszymi rocznikami w swojej grupie wiekowej. Wszyscy pozostali to zawodnicy o rok lub nawet dwa młodsi. Turniej Warsaw Judo to bezsprzecznie najsilniejszy turniej w Polsce i wywalczenie na nim medalu jest dużym sukcesem. Bardzo wielu medalistów Mistrzostw Polski, a nawet Mistrzowie Polski, zakończyli udział już na etapie eliminacji.