Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ "Łabuc" i "Szczepan" medalistami w Strasbourgu

20.11.2004 w Strasbourgu (Francja) reprezentacja Mazowsza wystartowało w bardzo silnym turnieju międzynarodowym w Strasbourgu. Maciej Łabucki (90 kg) zdobył srebrny medal, a Jarek Szczepaniak (55 kg) był 3. Turniej zgromadził 280 zawodników z 12 państw. Najsilniej obsadzone były kategorie 55,60 i 66 kg, w których startowało ponad 40 zawodników. W kategorii do 55 kg, w której walczył Jarek wystartowało 46 zawodników. Gorzej obsadzone były ciężkie kategorie czyli 81,90 i +90, w których startowało po kilkunastu zawodników.
Maciek Łabucki, dla którego był to pierwszy turniej zagraniczny wygrał w drodze do finału z 2 przeciwnikami. Obie walki zakończył rzutami na ippon. Szczególnie dramatyczna była walka o wejście do finału z zawodnikiem czeskim, którą jeszcze na 10 sek przed końcem przegrywał przez 2 yuko. 8 sekund przed końcem rzucił przeciwnika na ippon wykonując bardzo ładną uchimatę. W finale niestety był już zdecydowanie słabszym zawodnikiem. "Łabuc" wygrał w sumie 2 walki i 1 przegrał. Jego kategoria nie była co prawda za mocno obsadzona (startowało 11 zawodników), ale wywalczenie 2 miejsca na turnieju w Strasbourgu to duży sukces.
Dużo dłuższą drogę do medalu miał Jarek Szczepaniak, w którego kategorii (55 kg) wystąpiło aż 46 zawodników. "Szczepan" wygrał 5 walk i przegrał 1. Uległ zawodnikowi z Ukrainy, który potem zdobył 2 miejsce. Najwięcej emocji wywołała walka o 3 miejsce, w której na przeciwko Szczepana wyszedł francuski Arab z brodą. W kategorii 55 kg i w tym roczniku to niebywała rzadkość. Wydawało się, że Jarek jest zupełnie bez szans. Okazało się, że dobra koncentracja i ogromna chęć zwycięstwa wzięły górę i Jarek po drugim ataku na haraigoshi rzucił rywala na plecy.
W drużynie Mazowsza był jeszce jeden medal. 3 miejsce zdobył zawodnik z Uniwersytetu Łukasz Zatyka, w kategorii 81 kg.
Wyniki naszych zawodników są tym bardziej cenne gdyż startująca w turnieju Reprezentacja Polski nie zdobyła żadnego medalu. Zawodnicy Kadry wywalczyli jedno 5 i jedno 7 miejsce.